Пошук

СВЯТО ВИШИВАНОЇ КРАСИ


Яскравою намистиною у низці травневих святкувань є День вишиванки, який відзначають щороку в третій четвер травня. Українці, одягаючи вишиванку, зберігають споконвічні народні традиції та об’єднуються в єдиний народ від заходу до сходу.

Цього дня "Олександрійський фаховий коледж культури і мистецтв" також наповнився яскравими кольорами вишиванок.

Викладачі та студенти спеціальності "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа" підготували цикл заходів з нагоди святкування Всесвітнього дня вишиванки.

Колектив бібліотеки Олександрійського фахового коледжу культури і мистецтв також долучився до свята, провівши для студентів етногодину духовності «Які ж ми гарні в нашій вишиванці!».

Перебуваючи в святковому настрої, та вбрані в український національний одяг, ведучі заходу Діана Бондаренко та Софія Крижанівська познайомили присутніх з особливостями самобутньої народної вишивки, технікою шитва, символікою на рушниках та їх значенням у святах і обрядах.

Бібліотекар Євгенія Переходько нагадала, що вишиванка є своєрідним унікальним кодом українського етносу та провела історичну вікторину «Що ти знаєш про вишивку?».

Доповнила захід виставка-вернісаж «Україно моя, вишивана».

Аби залишити про цей день яскраві спогади, бібліотека запросила читачів на святкову фотосесію. На світлинах – студенти спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», які стали найактивнішими учасниками заходів до Дня вишиванки.

Свято вишиваної краси відбулося!