Пошук

МЕДІАГРАМОТНСІТЬ — ВИМОГА ЧАСУ


Щоосені проходить Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності, головною метою якого є підвищення рівня медійної освіти, а також вміння користуватися інформацією.

Цьогоріч, з 24 по 30 жовтня 2021 року, GlobalMILWeek відзначався в Україні під навою «Media and Information Literacy for the public good ‒ Медійна та інформаційна грамотність для суспільного блага».

До проведення інформаційно-пізнавальних заходів долучилася і бібліотека Олександрійського фахового коледжу культури і мистецтв.

В рамках підготовки циклу заходів були використані матеріали національного проєкту медіаграмотності «Фільтр».

Протягом тижня студенти коледжу отримали навички, як захистити себе у мережі, дізналися про можливі причини поширення фейків, з якою метою це робиться. Відвідавши урок-медіанавігатор «Трепанація фейку: як вберегтися від брехні» студенти разом з бібліотекарями розглянули приклади фейків у Фейсбуці, Інстаграмі та ТікТоку, контентах від блогерів.

Всім хто прагне удосконалити   інформаційну грамотність, зробити медіаграмотність своєю життєвою навичкою бібліотечні фахівці рекомендували ознайомитись з навчальними та методичними матеріалами від IREX.

Сподіваємось, що рекомендовані матеріали допоможуть користувачам у впевненому орієнтуванню в сучасному інформаційному світі, сформують основи свідомого та відповідального медіаспоживання.