Пошук

МАСШТАБНИЙ ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКИЙ ЗАХІД

Фахівчині Олександрійського місцевого центру з надання БВПД Лунга-Лягуша А.О. та Кропивницького місцевого центру з надання БВПД Цуцман Н.Я. в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» провели масштабний правопросвітницький захід для студентів на тему «Протидія мобільному шахрайству». Фахівчині розповіли студентам про найпоширеніші схеми, які можуть використовувати зловмисники для заволодіння грошовими коштами, особистими та банківськими даними особи для вчинення злочину та наголосили про правила безпеки, яких варто дотримуватися щоб не потрапити на гачок шахраїв, а саме:

- ретельно перевіряти інформацію, яку Вам повідомляють незнайомі особи та не повідомляти особисті та банківські дані;

- обов’язково брати “паузу” у розмові з потенційним шахраєм, якщо він повідомляє про те, що сталося щось погане з вашими рідними та варто перерахувати гроші;

- в жодному разі не панікувати, звернутися до будь-кого з близьких, правознавців чи працівників поліції за порадою або просто розказати про ситуацію, що сталася;

- не поспішати виконувати вказівки незнайомих людей;

- у жодному разі не перераховувати грошові кошти на вказані шахраями рахунки;

- повідомляти поліцію про усі випадки шахрайства.

Крім того, фахівчині зазначили, що для отримання безоплатної правової допомоги можна звернутися до центрів та бюро правової допомоги. Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний контакт-центр за номером 0-800-213-103.

Працівники Олександрійського відділу поліції, які також прийняли участь у заході привели студентам приклади розповсюджених видів шахрайств, які можуть траплятися у повсякденному житті.

Також, Лунга-Лягуша А.О. та Цуцман Н.Я. спільно з адвокатом системи безоплатної правової допомоги Бесарабом В.А. провели для студентів захід «Правовий кінозал» в ході якого було представлено фільм «За статевою ознакою». Після перегляду фільму фахівчині та адвокат детально обговорили фільм зі студентами та визначили та проблему гендерної нерівності між героями.

Учасники заходу:

Чернявська Ольга Володимирівна – викладач комісії соціально-економічних та гуманітарних дисциплін коледжу культури і мистецтв

Лунга-Лягуша Анна Олексіївна – заступник начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Олександрійського МЦ з надання БВПД (скорочено : фахівець Олександрійського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги).

Цуцман Наталія Ярославівна – начальник відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Кропивницького МЦ з надання БВПД (скорочено : фахівець Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги).

Працівники поліції: інспектор з ювенальної превенції сектору превенції Олександрійського ВП ГУНП в Кіровоградській області – Зраєнко Оксана Миколаївна

Бесараб Володимир Анатолійович - адвокат системи безоплатної правової допомоги.


Чернявська О.В.