Пошук

Кримінальна та адміністративна відповідальність неповнолітніх, що варто знати про неї.

Багато хто з підлітків вважає, що кримінальна або адміністративна відповідальність настає з моменту досягнення повноліття (18 років). Але такі переконання є помилковими та можуть заважати розумінню про відповідальність за протиправні вчинки.

З метою поглиблення знань молоді щодо основних відмінностей кримінальної та адміністративної відповідальності та віку її настання, фахівчиня Олександрійського місцевого центру з надання БВПД Лунга-Лягуша А.О. провела правопросвітницький захід для студентів перших курсів комунального вищого навчального закладу «Олександрійський коледжу культури і мистецтв».

Інколи підлітки, які вчиняють правопорушення або злочин не замислюються, що вони вже повною мірою підлягають відповідальності за свої діяння. А тому, важливо знати та розуміти що неповнолітні також можуть нести відповідальність за свої протиправні дії.

Адміністративній відповідальності підлягають особи, які досягли на момент вчинення правопорушення 16 років. Кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося 16 років. Зокрема, за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів несуть кримінальну відповідальність особи у віці 14 до 16 років

По-перше, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність. Вона обов’язково посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян. Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення.

По-друге, за вчинення адміністративних правопорушень можуть застосовуватись такі адміністративні стягнення:

попередження; штраф; громадські роботи; виправні роботи; адміністративний арешт та інші.

У свою чергу, злочином є передбачене Кримінальним кодексом України суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб'єктом злочину. Суб'єктом злочину є фізична осудна особа, яка вчинила злочин у віці, з якого може наставати кримінальна відповідальність.

Метою кримінального покарання є:

кара за вчинений злочин; виправлення та перевиховання засудженого; запобігання вчиненню нових злочинів як засудженим, так і іншими особами.

Саме з цією інформацією студенти ознайомились під час заходу.


Викладач Чернявська О.В.